HISTORIA GRANTU

O GRANCIE        HISTORIA GRANTU       PROF. GENE J. BRUTTEN       I EDYCJA     II EDYCJA   III EDYCJA    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Brutten_Vanryckeghem_do_dodania_do_art

Prof. Martine Vanryckeghem z mężem Gene’em J. Bruttenem

Niezwykle inspirująca jest historia powstania Grantu. Po śmierci prof. Gene’a J. Bruttena, jeszcze w trakcie prac nad polską adaptacją programu Kiddy CAT (Communication Attitude Test For Preschool and Kindergarten Children Who Stutter – Testu do badania postaw związanych z komunikowaniem się jąkających się dzieci w wieku przedszkolnym), współautorka, prof. logopedii Martine Vanryckeghem, prywatnie żona profesora Bruttena, zrzekła się wynagrodzenia z tytułu praw autorskich, jakie miała otrzymać od wydawcy polskiej adaptacji.

Badaczka przekazała pieniądze na utworzenie Grantu im. profesora Gene’a J. Bruttena. Ze względu na polskie korzenie profesora adaptacja programu Kiddy CAT była dla niego powodem do ogromnej radości. Aby upamiętnić wybitnego badacza zaburzeń płynności mowy, podjęto decyzję o zadedykowaniu prof. Bruttenowi  polskiej adaptacji testu.

Po raz pierwszy certyfikaty Grantu im. prof. Gene’a J. Bruttena przyznano podczas II edycji Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej „Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka”, zorganizowanej w 2016 roku.